Dieta w grzybicy

4 listopada 2024 Autor admin

Objawy zagrzybienia organizmu tj. biegunki, zaparcia, wzdęcia, brzydki zapach z ust, osłabienie organizmu, senność, nawracające i uciążliwe bóle głowy, bóle stawów i mięśni, problemy z koncentracją, częste i nawracające infekcje, zespół jelita drażliwego, wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy spadek energii,  zajady, przewlekłe stany zapalne nie zawsze są charakterystyczne tylko dla grzybicy ogólnoustrojowej organizmu, gdyż występują one także w przebiegu wielu innych chorób. Z tego względu choroba ta diagnozowana jest stanowczo za późno, bo w zaawansowanym stadium, co ma ogromny wpływ na efekty leczenia.

Drożdżaki Candida albicans najpierw atakują jelito grubo, a dopiero później jamę pochwy, zatoki, czy jamę ustną. Gdy nie ma żadnego konkretnego leczenia, to drożdżaki nadal się rozwijają i rozprzestrzeniają, wydzielają coraz więcej toksyn, a organizm zostaje poważnie zatruty. Na tym etapie choroby występują również pewne objawy neurologiczne, do których zaliczamy m.in. agresję, bezdech senny, czy stany lękowe. Następnie dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu narządów, co objawia się zaburzeniami hormonalnymi, spadkiem libido, próchnicą zębów, cukrzycą, czy nawet może wystąpić stwardnienie rozsiane. Dopiero wtedy chorzy udają się do lekarza, rozpoczynają leczenie i często muszą być pod kontrolą nawet kilku specjalistów.

Koniecznie trzeba leczyć tę podstępną chorobę, bowiem, jeśli to zaniedbamy, to grozi nam nawet sepsa, która może być zagrożeniem dla naszego życia.

Przy leczeniu grzybicy oprócz leków z apteki kluczowa jest też odpowiednia dieta. Jeśli o nią nie zadbamy, to odgrzybianie jelit, jak i całego organizmu nie przyniesie żadnych efektów.